Аякс разби Реал (Мадрид) с 4:1

Холандският гранд шокира "кралете" насред испанската столица

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Реал (Мадрид) претърпя пълен крах на „Сантяго Бернабеу“. "Кралският" клуб сензационно загуби по категоричен начин от холандския гранд Аякс с 1:4 в 1/8-финален реванш и отпадна с общ резултат 3:5 от Шампионската лига. Хаким Зиех (7), Давид Нерес (18), Душан Тадич (62) и Ласе Шьоне (72) вкараха головете за гостите, а Марко Асенсио (70) се разписа за „кралете“, които бяха спечелили с 2:1 в Амстердам, но се провалиха пред собствена публика и напускат надпреварата.
Домакините започнаха по-активно и още в 4-ата минута можеха да поведат, но след удар с глава на Рафаел Варан при центриране на Лукас Васкес топката срещна напречната греда. Само три минути по-късно гостите поведоха с гол на Хаким Зиех, който получи топката от Душан Тадич и се разписа за 0:1. Реал се опита да отвърне на удара, но Тони Кроос бе блокиран в опасна близост пред вратата на холандския гранд, който в 18-ата минута удвои аванса си за шок и ужас на „Бернабеу“. Душан Тадич проби великолепно през центъра, преодоля трима играчи в бели екипи и намери Давид Нерес, който преодоля вратаря Тибо Куртоа за 0:2.
Холандците продължиха да играят по-добре и пропуски направиха Нерес и Тадич, а треньорът на „белия балет“ Сантиаго Солари извърши две принудителни смени заради травмите  на Лукас Васкес и Винисиус Жуниор, заменени от Гарет Бейл и Марко Асенсио.
Три минути преди края на първата част гостите имаха късмет, след като Гарет Бейл шутира с левия крак и топката срещна гредата.
След почивката Реал натисна, а пропуски пред вратата на Онана направиха Марко Асенсио и Карим Бензема. Гостите чакаха търпеливо своя миг и в 62-ата минута нанесоха нов удар, след като Душан Тадич вкара за 0:3. Попадението беше признато от съдията Феликс Брих след намесата на ВАР и дълги консултации, тъй като преди да бъде организирана атаката имаше съмнения, че топката е напуснала терена.
В 70-ата минута Марко Асенсио вкара гол за 1:3 и върна надеждите на „белия балет“, но те се изправиха само две минути след това, след като Ласе Шьоне реализира директно от пряк свободен удар вдясно от вратата на Куртоа, оставяйки безпомощен белгийския страж – 1:4. До края на мача първо Лука Модрич и Карим Бензема се разминаха с топката близо до вратата, а след това Онана спаси удар на Гарет Бейл. Зиех пък пропусна от изгодна позиция за Аякс.