Андреа Довициозо спечели Гран При на Каталуня

7 годиниМоторни 1 Телевизия Евроком

Андреа Довициозо (Италия, Дукати) спечели втора поредна победа в клас Moto GP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като изпревари най-бързия в квалификациите на пистата в Каталуня - Дани Педроса от Испания, с Хонда.Довициозо тръгна от трети ред на решетката, но още в началото мина пред Дани Педроса на второто място, а по-късно изпревари и неговия сънародник и съотборник Марк Маркес. Педроса успя да върне временно лидерството си в състезанието, но в крайна сметка 31-годишният Довициозо бързо се върна на първото място и го спечели с време от 44:41.518 минути.Педроса изостана до трето място на домашната си писта с пасив от 6.774 секунди от Довициозо, като това бе неговият седми подиум в последните седем старта в Каталуня.Втори завърши Марк Маркес с 3.544 секунди изоставане от лидера, а четвърти бе Хорхе Лоренсо (Испания, Дукати). Валентино Роси (Италия, Ямаха) завърши осми, докато неговият испански сънародник Маверик Винялес зае десетото място.Лошото класиране на Винялес го остави само на седем точки пред Довициозо в генералното класиране на MotoGP, докато Маркес изостава с 23 пункта от първото място. С четири зад него е Педроса, а Роси е пети в подреждането с още една точка изоставане.
Следващото състезание е след две седмици на "Храма на скоростта" в Асен, Холандия.