Англия най-накрая спечели с дузпи на Световно и е на 1/4-финал

"Трите лъва" надвиха Колумбия в страхотна драма и гледа към следващия сблъсък с Швеция

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Колумбия и Англия играят на стадион "Откритие Арена" в Москва последния от 1/8-финалите на световното първенство по футбол в Русия.
„Трите лъва“ бяха по-активни през първата част, а колумбийците разчитаха предимно на контраатаки, с които въобще не застрашиха вратата на Пикфорд. След няколко корнера без сериозна опасност за гол в 16-ата минута Киърън Трипиър центрира на далечната греда, където Хари Кейн засече топката с глава и тя премина над вратата.
След спокойни минути в 39-ата Хари Кейн спечели пряк свободен удар близо до границата на наказателното поле, а Уилмар Бариос получи жълт картон за удар с глава в гърдите на Хендерсън при построяването на стената. Три минути след това Киърън Трипиър шутира неточно от фаула. Заради голямото напрежение, битка и разправии между футболистите на двата тима съдията даде пет минути продължение на полувремето, а в него Кинтеро и Лингард отправиха неточни изстрели.
В началото на втората част англичаните успяха да поведат с гол от дузпа. В 54-ата минута Карлос Санчес яхна Хари Кейн и го събори в наказателното поле, а Марк Гайгер без колебания посочи бялата точка. Три минути след това потърпевшият Кейн реализира хладнокръвно 11-метровия наказателен удар за 1:0.
В 63-ата минута Деле Али пропусна с глава, пращайки топката над вратата от непосредствена близост след центриране на Хари Кейн. Десет минути по-късно Хари Магуайър засече топката с глава след корнер и я прати над вратата. След още три минути Джеси Лингард падна в наказателното поле след съприкосновение с противник, но този път не бе отсъдена дузпа. В добавеното време на редовните 90 минути първо Пикфорд спаси и изби в корнер след удар на Урибе, а след центрирането от корнера Йери Мина засече топката с глава и изравни за 1:1.
В първото от двете продължения в 97-ата минута съдията Гайгер спаси Англия от гол. Пикфорд излезе да изчисти топка зад тъчлинията, а англичаните трябваше да изпълняват тъч. Магуайър сгреши и колумбийците овладяха топката, за да стигнат до гол, който Гайгер отмени заради две топки на терена. "Лос Кафетерос" продължиха да бъдат по-активни, но не успяха да стигнат до гол. Секунди след началото на второто продължение Джейми Варди имаше шанс за гол, но ударът му бе твърде слаб и Оспина хвана топката. "Трите лъва" продължиха да са по-дейни и Дани Роуз пропусна в 112-ата минута от добра позиция, а три минути след това Дайър прати топката над вратата. В крайна сметка се стигна до дузпи.