Англия победи Испания с 3:2

"Трите лъва" се развихриха за едно полувреме и съхраниха шанс за първата позиция

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Англия спечели с 3:2 при визитата си на Испания в страхотен спектакъл на стадион „Бенито Виямарин“ в Севиля и запази шансовете си за първото място в група 4 на Лига „А“ от новия турнир на УЕФА – Лигата на нациите. Съперниците си размениха по едно полувреме, като през първото „трите лъва“ нанесоха троен удар чрез Рахим Стърлинг (16, 38) и Маркъс Рашфорд, а след почивката гостите върнаха два гола чрез Пако Алкасер (58) и Серхио Рамос (90+7). Това бе първа победа за англичаните на испанска земя от 1987 година насам, когато печелят с 4:2 контрола. След това те записват три поредни загуби при визитата си на Ла Фурия в приятелски срещи.
Домакините започнаха по-силно и още в 6-ата минута се наложи вратарят Пикфорд да отразява удар на Маркос Алонсо. Десет минути по-късно „трите лъва“ нанесоха първия сериозен удар по амбициите на Ла Фурия. Маркъс Рашфорд изведе чудесно нахлулия на скорост Рахим Стърлинг (16), който веднага прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 0:1.
Футболистите на Луис Енрике се втурнаха в атака да изравняват, но вместо да стигнат до гол, получиха втори такъв. Хари Кейн бе асистентът този път, а Маркъс Рашфорд (29) удвои аванса на гостите. Малко по-късно Кейн записа втора асистенция в мача, а Рахим Стърлинг (38) направи разликата 0:3.
Пет минути след почивката Марко Асенсио имаше добра възможност да намали резултата, но топката бе избита в корнер. Испанците продължиха да са настойчиви и в нападателят на Борусия (Дортмунд) Пако Алкасер (58) вкара за 1:3 с глава след центриране от корнер. Пет минути след това вратарят Пикфорд задържа твърде дълго топката и бе на път да сгреши фатално. Притичалият Родриго му отне топката и стражът на "трите лъва" задържа с ръце нападателя, след което изи топката в корнер. Домакините имаха сериозни претенции за дузпа, но не получиха такава.
Иберийците натискаха и в 72-ата минута Маркос Алонсо изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на гостите, но прати топката над вратата. Осем минути по-късно Пако Алкасер бе много близо до втори гол, но фалцовият му удар бе спасен с вещина от Пикфорд. До края на мача действията, както и през цялото второ полувреме, се водеха в половината на гостите, а в последните секунди от добавеното време Серхио Рамос (90+7) с глава оформи крайния резултат, след като малко преди това Маркос Алонсо бе нацелил напречната греда.
След първия си успех в турнира Англия има 4 точки и е на 2 зад Испания след три изиграни мача и от двата тима в групата. На 15 ноември испанците гостуват на Хърватия, а три по-късно англичаните приемат "шахатистите" в заключителните сблъсъци от тази група.