Англия смачка Косово

"Трите лъва" финишираха първи, а балканците останаха трети

4 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Англия спечели категорично с 4:0 при визитата си на Косово и завърши с победа в група А от квалификациите за Евро 2020. Мачът бе само за престиж и за двата тима, след като домакините нямаха шансове да се класират за финалния турнир и завършват трети в групата, а „трите лъва“ вече си бяха осигурили участие в надпреварата догодина. В другата среща от тази група България спря черната си серия и надви Чехия с 1:0.
Хари Уинкс (32) вкара единствения гол за първата част, в която гостите доминираха. Те затвърдиха превъзходството си след почивката с нови три попадения, дело на Хари Кейн (79), който двайсетина минути по-рано удари и греда, Маркъс Рашфорд (83) след асистиенция на Рахийм Стърлинг и Мейсън Моунт (90+1) след пас на Кейн.
След успеха си Англия завърши на първата позиция в групата с 21 точки. Косово остана трети с 11 точки и за 4 зад втория Чехия, но на 5 пред България.