Арда би Ботев (Враца)

Кърджалии с втора поредна победа в първенството

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Арда постигна много труден, но и ценен успех в 9-ия кръг на efbet Лига срещу Ботев (Враца), игран на стадион "Локомотив" в Пловдив. Кърджалии триумфираха с 2:1, което им донесе втора поредна победа и общо четвърта от началото на сезона.
С трите точки "сините" изпревариха ЦСКА във временното класиране и вече са четвърти, имайки 15 точки срещу 13 за "червените", които утре гостуват на Ботев (Пловдив). Гостите от Враца, за които повторен дебют направи Валери Божинов, записвайки около 15 минути, пък са предпоследни в първенството с едва 8 точки след първите 9 срещи.
В днешния двубой преднина за момчетата на Стамен Белчев даде Радослав Василев още в 16-ата минута. Той овладя спорна топка в наказателното поле на гостите и успя да отбележи.
След гола домакините пропуснаха куп възможности да удвоят преднината си, а "зелените" успяха да накажат това, след като в 66-ата минута Домовчийски направи с глава след асистенция на Генов 1:1.
Това не бе обаче всичко в двубоя и Коконов оформи крайното 2:1 в 72-ата минута, правейки добавка след удар на Елиша Сам.