Арсенал пак се подхлъзна навън

"Топчиите" си тръгнаха само с точка от Брайтън

Брайтън измъкна 1:1 у дома срещу Арсенал в мач от 19-ия кръг на английската Висша лига и спря серия от три поражения за първенство. Така "топчиите" вече три поредни визити нямат успех - две ремита и една загуба.
„Артилеристите“ рано поведоха в резултата, след като Пиер-Емерик Обамеянг (7) се разписа, възползвайки се от асистенция на французина Александър Лаказет, който отне топката от защитниците на домакините.
Гостите продължиха да владеят повече топката, но въпреки това „чайките“ нанесоха своя удар още преди почивката и успяха да изравнят при бърза контраатака. Дейви Прьопер отправи дълъг пас от половината на домакините, а Щефан Лихтщайнер не прецени по най-добрия начин летежа на топката. Тя се плъзна по главата му и набралият скорост холандец Юрген Локадия (35) финтира вратаря Бернд Лено и вкара за 1:1.
През втората част съперниците не съумяха да реализират някое от положенията си. В самия край домакините се опитаха да натиснат в търсене на пълния обрат, но не стигнаха до втори гол.
След подялбата на точките Арсенал излезе временно четвърти с 38 точки преди визитата на Челси срещу Уотфорд изостава на 6 от шампиона Манчестър Сити, който е трети. Брайтън записа четвърто реми за сезона и е 13-и с 22 точки.