Арсенал победи БАТЕ (Борисов) с 3:0

„Топчиите“ размазаха БАТЕ в ответния мач

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Арсенал се реваншира за грандиозната издънка в първия мач и разби БАТЕ (Борисов) с класиката 3:0 в ответния мач от 1/16-финалния им сблъсък в Лига Европа. Така „артилеристите“ се класираха за следващата фаза на надпреварата с общ резултат 3:1.
Двубоят на „Емирейтс“ започна ужасяващо за гостите от Беларус, след като още в 4-ата минута Закхар Волков си вкара автогол и така заличи аванса на БАТЕ от първата среща. Футболистите на Унай Емери очаквано доминираха и бе въпрос само на време кога ще удвоят преднината си. Това направи Шкодран Мустафи (39) малко преди края на първата част след подаване на Гранит Джака.
След почивката английският гранд отново имаше инициативата и след час игра направи разликата класическа. Сократис Папастатопулос (60) бе точен за 3:0 след ново извеждащо подаване на Гранит Джака. Постепенно „топчиите“ намалиха оборотите, но гостите така и не успяха да се възползват от възможностите си за попадение, което щеше да върне с пълна сила интригата. В крайна сметка Арсенал спечели категорично и продължава напред в турнира.