Арсенал подчини Наполи и в Италия

"Топчиите" се класираха за полуфиналите с общ резултат 3:0

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Наполи загуби у дома от Арсенал с 0:1 в реванш от 1/4-финалите на Лига Европа и с общ резултат 0:3 отпадна от надпреварата. Александре Лаказет (36) реализира от пряк свободен удар единствения гол за "топчиите", които продължават напред към полуфиналите, където ще срещнат Валенсия.
В началото гостите бяха по-активни, но не създадоха сериозни голови положения. Първото такова бе за домакините в 17-ата минута, когато Хосе Кайехон останал очи в очи с вратаря Петер Чех след пас на Кулибали, но ударът на испанеца бе спасен от чешкия страж.
В 24-ата минута домакините вкараха гол, но то бе отменен заради засада на реализирали Аркадиуш Милик, който четири минути след това пропиля добра възможност за откриване на резултата. Последва пропуск и на Обамеянг от гостите, за да се стигне до 36-ата минута, в която Лаказет изпълни пряк свободен удар и вкара за 0:1. До края на първата част най-чистото положение пропилия Кайехон от домакините.
Малко след почивката Обамеянг можеше да удвои аванса на „топчиите“, но Мерет спаси удара му. Влад Кирикеш и Кайехон отправиха неточни удари, а след тях и поляците Милик и Зелински не намериха целта от далечна дистанция. В 80-ата минута Начо Монреал можеше да си вкара автогол, но Чех спаси положението с блестящ рефлекс поправяйки грешката на испанския защитник. В добавеното време Хенрих Мхитарян шутира от фаул над напречната греда.
Така Арсенал записа втора победа над Наполи и продължава на полуфиналите, където ще срещне Валенсия, елиминирал Виляреал с общ резултат 5:1 в испанския четвъртфинал.