Арсенал разби ЦСКА (Москва) с 4:1

"Топчиите" отстреляха "армейците" от Москва на "Емирейтс"

Арсенал разби гостуващия ЦСКА (Москва) с 4:1 в първа среща от четвъртфиналния им сблъсък в Лига Европа и със сериозния си аванс докосва класиране за следващата фаза. Георги Миланов се появи в игра за гостите като резерва в 74-ата минута на Бибрас Натхо.
Мхитарян имаше шанс да даде преднина на домакините още в първите минути, но прати топката от външната страна на мрежата. Руският гранд отвърна с неточен удар на Шенников, а в ответната атака „топчиите” вкараха гол, отменен заради засада на Йозил преди паса му към Лаказет.
Натискът на „артилеристите” даде резултат и уелският национал Аарън Рамзи (9) вкара за 1:0 след асистенция на Ектор Белерин. „Армейците” бързо успяха да изравнят чрез Александър Головин (15), който се разписа от пряк свободен удар. Минута след това Ахмед Муса пропусна от изгодна позиция да направи пълен обрат.
В 22-ата минута Месут Йозил бе спънат в наказателното поле и последва 11-метров наказателен удар, а Александър Лаказет (23-дузпа) бе точен от бялата точка – 2:1. Пет минути след това Йозил изведе Аарън Рамзи (28) и уелсецът реализира втори гол в мача с прехвърлящ удар за 3:1.
Головият спектакъл във вратата на гостите продължи и Александър Лаказет (35) също вкара второ попадение след втората асистенция в срещата на Йозил. До края на полувремето гостите се активизираха и пропуски направиха Муса, Дзагоев и Шенников.
Малко след почивката Йозил даде прекрасен пас към Мхитарян, който отново не намери очертанията на вратата. В 51-ата минута Рамзи бе близо до хеттрик след центриране на Начо Монреал, но Сергей Игнашевич блокира удара му. Пет минути по-късно Акинфеев спаси силен шут на Мхитарян, а при добавката Рамзи не уцели вратата.
В 64-ата минута ЦСКА стигна до гол с глава на Алан Дзагоев, който обаче бе в засада и попадението бе отменено. Три минути по-късно Алекс Айоби бе изведен зад защитата на гостите и вместо да шутира директно във вратата, опита успореден пас, а Лаказет не намери очертанията на вратата и в същото време бе отсъдена засада. В 73-ата минута Акинфеев спаси удар на Йозил, а минута по-късно в игра за гостите се появи Георги Миланов на мястото на Бибрас Натхо.
В 78-ата минута Рамзи прати топката в гредата и отново пропусна шанс за хеттрик. Минута след това неточен удар с глава отправи Витиньо от гостите. До края на мача не се случи нищо запомнящо се и резултатът остана непроменен.