Аталанта го постигна

С последния съдийски сигнал дойде и огромната радост за тифозите от Бергамо

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Аталанта се класира за Шампионската лига. Футболистите на Джан Пиеро Гасперини надвиха с 3:1 Сасуоло и нагазиха в реките от злато, които текат в най-комерсиалния клубен турнир. Любопитно е, че двубоят се игра на стадиона на Сасуоло - "Мапеи", заявен отдавна за последните домакинства на бергамаските заради ремонта на "Атлети Адзури д'Италия". Попаденията за Аталанта вкараха Дуван Сапата, Алехандро Гомес и Марио Пашалич, а Доменико Берарди откри резултата от страна на символичните гости. Така Сезам се отвори пред играчите от Бергамо. Срещата на "Мапеи" предложи много емоции и положения, почти всички пред вратата на Джанлука Пеголо. След няколко опасни разбърквания в наказателното поле на Сасуоло, Берарди завърши с точен изстрел чудесна акция на своите, по бразилски образец. Това се случи в 19-ата минута. Попадението на стресна Аталанта и отново Пеголо трябваше да брани мрежата си. В 35-ата минута Дуван Сапата изравни след разбъркване, като се появиха съмнения за игра с ръка на колумбийския нападател. Наложи се намесата на ВАР и попадението беше признато - 1:1.В добавеното време на първата част настъпи решаващ момент от мача. Берарди разтърси паднал футболист на Аталанта, настана меле, а в края на случката реферът Даниеле Довери показа червен картон на нападателя на символичните гости. След почивката бергамаските започнаха във вихрено темпо и де факто се играеше в пеналтерията на Сасуоло. Голът беше въпрос на време и той падна в 53-ата минута, когато Алехандро Гомес матира Пеголо с една отбита от последния топка - 2:1. В 65-ата минута Пашалич покачи с глава, посрещайки центриране на Гомес отляво. Попадението беше разглеждано с ВАР близо пет минути, но в крайна сметка Довери посочи центъра. Десетина минути преди края интригата тотално умря, когато Франческо Манянели напусна терена с втори жълт картон. С последния съдийски сигнал дойде и огромната радост за тифозите от Бергамо.