Аталанта мечтае за Шампионска лига след обрат на "Сан Паоло"

5 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Аталанта направи сериозна заявка за класиране в Топ 4 през този сезон. Футболистите на Джан Пиеро Гасперини си тръгнаха с трите точки от "Сан Паоло", побеждавайки Наполи с 2:1.

Така Аталанта се изравни с Милан по точки и вече може да мечтае за участие в Шампионска лига догодина.
Наполи поведе в резултата с гол на Дрис Метенс в 28-ата минута. Кевин Малкюи премина зад гърба на защитник в "бяло" и пусна центриране по земя в наказателното поле. Там Мертенс атакува топката, която се удари с голяма доза късмет в гърба му и влезе във вратата на Аталанта. През второто полувреме възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини погледнаха по-смело в атака и стигнаха до впечатляващ обрат на негостоприемния "Сан Паоло".
В 69-ата минута Ханс Хатебур проби отдясно, слезе до аутлинията и центрира успоредно на голлинията, където Дуван Сапата подложи крак и изравни резултата. В 80-ата минута колумбийският нападател се превърна в асистент за попадението на Марио Пашалич.
Сапата получи подаване зад гърба на защитата от Йосип Иличич, след което залъга, че ще стреля, но върна назад към Пашалич, който вкара за 2:1.