Аталанта победи Лацио с 1:0

„Орлите“ се опитаха да отвърнат на удара още до почивката, но така и не съумяха да превърнат в гол някоя от атаките си

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Аталанта победи  Лацио с 1:0 в последния мач от 16-ия кръг на италианската Серия „А“. Двете попадения паднаха в началото и в края на срещата.
Бергамаските поведоха така да се каже с гол от съблекалните, след като колумбийският нападател Дуван Сапата (1) се разписа преди изминаването и на 60 секунди от първия съдийски сигнал. „Орлите“ се опитаха да отвърнат на удара още до почивката, но така и не съумяха да превърнат в гол някоя от атаките си.
През втората гостите продължиха да имат превес по отношение владението на топката и броя на удари към противниковата врата – общо 16 на 8 в целия мач.