Атлетик (Билбао) победи Селта с 2:1

Баските от Билбао спечелиха при визитата си на Селта

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Атлетик (Билбао) победи с 2:1 при гостуването си на Селта в последния мач от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион и изплува над зоната на изпадащите във временното класиране.
Икер Муниаин (19) даде аванс на баските след пас на Иняки Уилямс, но в последните секунди на първата част Фран Белтран (45+2) изравни, възползвайки се от асистенция на Макси Гомес.
Скоро след почивката Иняки Уилямс (54) вкара победното попадение за „лъвовете“ след подаване на Яго Ерерин.
След третия си успех за сезона Атлетик е 17-и с 19 точки и на 2 пред зоната на изпадащите. Селта регистрира седма шампионатна загуба и заема 14-а позиция с 21 точки.