Атлетико ликува с автогол

"Дюшекчиите" трудно пречупиха борещия се за оцеляване в елита Валядолид

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Атлетико (Мадрид) се измъчи у дома и все пак победи Валядолид с 1:0 в среща от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион.
Головите положения преди почивката се брояха на пръстите на едната ръка, а след почивката домакините вдигнаха оборотите.
Автогол на Хоакин Фернандес в 66-ата минута след центриране на Саул донесе трите точки за „дюшекчиите“, които са на 6 зад лидера Барселона, който има нужда от победа по-късно в домакинството си срещу Леванте, за да узакони 26-ата си шампионска титла.
В 86-ата гостите имаха претенции за дузпа. Санти Ариас беше протегнал ръка при въздушен дуел и спря пътя на топката към вратата, но след преглеждането на ситуацията с ВАР съдията прецени, че не трябва да отсъжда 11-метров наказателен удар.
Атлетико си гарантира второто място със 74 точки и на 9 пред Реал (Мадрид). Валядолид е 17-и с 35 точки и само на една пред опасната зона.
По-рано през деня Атлетик (Билбао) и Алавес завършиха наравно 1:1. Баските остават на седма позиция с 50 точки, като пропуснаха да се изравнят с шестия Валенсия. Алавес е осми с 47 точки.