Атлетико (Мадрид) надви Райо Валекано с 1:0

Антоан Гризман герой за „дюшекчиите“ срещу „пчеличките“

Атлетико (Мадрид) записа трудна първа победа за сезона, след като надви у дома новака Райо Валекано с 1:0 в среща от втория кръг на испанската Примера дивисион.
Единственото попадение в срещата бе дело на Антоан Гризман, който се разписа в 63-ата минута след центриране от корнер. Френският национал се оказа най-съобразителен и от няколко метра вкара попадението.
„Дюшекчиите“ отправиха едва два удара в очертанията на вратата, а в края дори потрепериха за трите точки. Вратарят им Ян Облак спаси в заключителните минути силен шут от близка дистанция на Мигел Морено.
Така Атлетико има вече 4 точки след равенството 1:1 срещу Валенсия на старта. „Пчеличките“ пък регистрираха втора загуба след 1:4 в първия кръг от Севиля.
По-рано през деня Алавес и Бетис завършиха 0:0, след като в първия кръг бяха регистрирали загуби.