Атлетико (Мадрид) победи Алавес с 3:0

Калинич, Гризман и Родриго бележат за победата

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Атлетико (Мадрид) победи Алавес с 3:0 в дербито на 15-ия кръг на Примера дивисион.
Мачът противопостави третия срещу четвъртия в испанския елит, а след него мадридчани се изравниха по точки с лидера Барселона и дръпнаха с една на третия Севиля.
Никола Калинич откри резултата в 25-ата минута след центриране отдясно на Ариас, а в 82-ата минута Гризман бе изведен почти от центъра срещу вратаря на Алавес, стреля в гредата, а след това я довкара за 2:0. Родриго оформи крайното 3:0 с удар от границата на вратарското поле.
Атлетико вкара три гола с четири точки удара в срещата, докато съперникът им се отчете само с един в рамката на Ян Облак.