Атлетико (Мадрид) победи Валенсия с 3:2

"Дюшекчиите" и Валенсия направиха зрелище с пет гола

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Атлетико (Мадрид) победи трудно с 3:2 у дома Валенсия и остана в борбата за титлата с Барселона, макар каталунците да имат голяма преднина. "Дюшекчиите" има в актива си 71 точки 4 кръга преди края, докато Меси и компания са с 80. В срещата с Валенсия Атлетико повеждаше на два пъти, гостите два пъти изравниха, но тима на Диего Симеоне успя да стигне до решителен трети гол.Мората откри резултата за Атлетико в 9-ата минута, след като получи чудесно центриране от Хуанфран и хладнокръвно реализира. Малко по-късно втори гол на нападателя бе отменен.В 36-ата минута Санти Мина намери отлично Гамейро, който с хубав удар изравни резултата. Веднага след подновяването на играта Гризман бе на точното място при центриране на Лемар и отново изведе Атлетико напред. Драмата настъпи в последните 15 минути. Саул фаулира съперник в наказателното си поле, а след консултация с ВАР съдията посочи бялата точка. Даниел Парехо бе точен и резултатът стана 2:2. Само 4 минути по-късно обаче Корея засече топката във вратата на "прилепите" и донесе победата на Атлетико.