Атлетико (Мадрид) разби Леида с 4:0

Диего Коста се завърна с гол, Атлетико мачка за Купата

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Атлетико (Мадрид) спечели убедително с 4:0 при визитата си на третодивизионния Леида в първа среща от 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля. Бившият нападател на Челси Диего Коста (69) влезе като резерва в 64-ата минута и се завърна с гол за „дюшекчиите”. Бразилецът не бе играл официален мач от миналия сезон в английската Висша лига. Дебют за гостите направи и халфът Витоло, който също се появи в игра като резерва в 59-ата минута на мястото на Яник Ферейра-Караско. Другите три гола за Атлетико реализираха Диего Годин (33), Фернандо Торес (37) и Антоан Гризман (90+2). В първата минута от добавеното време Марк Трилес от домакините бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон. Реваншът в Мадрид е на 9 януари от 20:30 часа.
По същото време Алавес победи с 3:1 при гостуването си на третодивизионния Форментера. Ермедин Демирович (36, 65) вкара два гола за гостите, а един добави Мунир (81). Хави Роза (57) бе точен за домакините. Реваншът на този сблъсък е на 10 януари от 20:30 часа българско време.