Байерн (Мюнхен) разби Айнтрахт (Франкфурт) с 5:0

Шампионите отнесоха франкуртци с 5:0 и триумфираха с трофея за трети пореден път

Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия, след като отнесе безмилостно Айнтрахт Франкфурт с 5:0 насред "Комерцбанк Арена".Футболистите на треньора Нико Ковач на практика си решиха мача за 6 минути. Роберт Левандовски се разписа на два пъти - в 20-ата и 26-ата минути, което до голяма степен сломи футболистите на Айнтрахт. Полякът оформи своя хеттрик през втората част, а по едно попадение добавиха Кингсли Коман и Тиаго Алкантара.Така Байерн спечели Суперкупата за трети пореден път. Тимът вече има 7 триуфа в надпреварата (1987, 1990, 2010, 2012, 2016, 2017 и 2018), които са с два повече от втория по този показател Борусия Дортмунд.Двата отбора започнаха доста плахо срещата и не предприемаха никакви излишни рискове. Нещата обаче се промениха в 20-ата минута, когато Роберт Левандовски откри откри резултата. Джошуа Кимих сътвори красиво центриране в наказателното поле, където полякът се извиси над вскички и прати топката с глава в долния десен ъгъл.Две минути по-късно Мият Гачинович отправи снаряд от границата на наказателното поле в опит бързо да върне Айнтрахт в мача. Топката обаче мина покрай дясната греда.В 26-ата минута Байерн удвои преднината си, а Левандовски отново бе главен герой. Нападателят отново се оказа на правилното място при центриране от корнер на Ариен Робен и прати с глава топката във вратата.Любопитна ситуация се случи в края на полувремето, когато Мият Гачинович се откъсна от защитата на баварците и Матс Хумелс влезе грубо в краката на сърбина. Футболистите на Айнтрахт претендираха за червен картон, но защитникът се размина с жълтия цвят.През втората част баварците поеха контрола върху играта. В 49-ата минута Робен направи пробив в наказателното поле в типичния си стил и отправи изстрел към вратата. Вратарят Фредерик Рьонов обаче демонстрира страхотен рефлекс и се намеси решаващо.В 54-ата минута Левандовски оформи своя хеттрик. Полякът получи хитър пас на линията на пеналтерията, майсторски се освободи от персоналния си пазач Хасебе и прати топката под плонжа на Рьонов - 0:3.В 63-ата минута резултатът стана катастрофален за Айнтрахт. Давид Алаба нахлу в наказателното поле и подаде топката по конец на резервата Кингсли Коман, който имаше лесната задача да прати кълбото в празната врата. Резултатът е 0:4.В 74-ата минута Дани Блум получи диагонално подаване, влезе се в пеналтерията и шутира в долния ляв ъгъл. Мануел Нойер обаче беше добре позициониран и спасяването му беше безпроблемно.Минута по-късно Байерн остана с човек по-малко на терена, след като Алаба получи контузия и бе принуден да напусне терена, а баварците вече бяха направили всичките си смени. Това обаче не пролича по никакъв начин и мюнхенци стигнаха до ново попадение. Тиаго Алкантара си освободи пространство в наказателното поле и получи подаване от Кингсли Коман. Халфът не се поколеба и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.