Байерн (Мюнхен) разби Аугсбург с 6:0

Шампионите с 13 точки аванс на върха

7 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Байерн (Мюнхен) прегази у дома Аугсбург в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. Така тимът на Карло Анчелоти натрупа преднина от 13 точки пред втория РБ Лайпциг.Роберт Левандовски (17, 55 и 79), Томас Мюлер (36, 80) и Тиаго Алкантара (62) реализираха за Баварската машина.Байерн бе пълен доминант в двубоя и можеше да вкара още няколко гола на своите гости.В 17-ата минута Алкантара изведе с отличен пас Левандовски, който овладя около точката на дузпата и с великолепен удар прати топката около сглобката - 1:0.В 36-ата минута Мюлер направи 2:0, след като получи центриране от Левандовски.През втората част баварците се развихриха и забиха още четири попадения. Левандовски оформи хеттрика си с два гола в 55-ата и 79-ата минути, Томас Мюлер вкара своето второ попадение в 80-ата, а Алкантара също успя да вкара в 62-ата минута.