Байерн на косъм от чутовна издънка срещу слабак

Опашкар води на баварците до 75-ата минута, пропусна дузпа в края

Грандът Байерн (Мюнхен) беше на четвърт час от огромна издънка в двубоя от 31-ия кръг на Бундеслигата като гост на Нюрнберг.
Предпоследният в класирането поведе с 1:0 в началото на втората част с попадение на Перейра, но Серж Гнабри изравни в 75-ата. Нюрнберг съвсем спокойно можеше да си тръгне с трите точки, но Тим Лейболд пропусна дузпа в продължението на двубоя, като удари дясната греда.Опашкарят показа много желание и отправи четири точни удара срещу пет за Байерн при 34%/66% владение в полза на гостите.
Баварците имат аванс от две  точки пред Борусия (Дортмунд) три кръга преди края.