Байерн не намери сили да бие Фрайбург

Баварският колос допусна изравнителен гол в 89-ата минута

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Байерн Мюнхен допусна грешна стъпка, завършвайки 1:1 с Фрайбург в двубой от десетия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".Това беше първа точка за гостите в Мюнхен от 10 май 1997 година насам, като те сложиха край на серията от четири поредни победи на шампионите във всички турнири.Баварският колос не успяваше да стигне до чиста голова възможност и голяма част от ударите по вратата на Шволов бяха блокирани или лишени от сила и точност.В 80-ата минута все пак един от най-активните на терена Серж Гнабри откри резултата с хубав изстрел в долния десен ъгъл. Фрайбург обаче шокира зрителите по трибуните с гол на Хьолер в 89-ата минута.Така Байерн събра 20 точки на второто място и изостана с четири от лидера Борусия Дортмунд преди голямото дерби Der Klassiker идната събота. Фрайбург е десети с приличните 13 пункта.