Байерн победи Хофенхайм с 3:1

Шампионът започна годината с убедителен успех в Бундеслигата

Байерн спечели с 3:1 при визитата си на Хофенхайм в първата среща от 18-ия кръг, с който започна втория полусезон в германската Бундеслига. Така шампионите стартираха 2019 година с убедителна шампионатна победа.
Леон Горетцка (34, 45+1) вкара два гола за баварците още през първата част, като за второто попадения на бившия халф на Шалке 04 асистира Давид Алаба.
След почивката домакините намалиха изоставането си в резултата чрез Нико Шулц (59), който зарадва феновете в Зинсхайм след пас на Леонардо Битенкурт. В самия край голмайсторът на шампионите Роберт Левандовски (87) оформи крайния резултат. Хамес Родригес изведе Томас Мюлер зад отбраната и последния асистира на поляка за последния гол в мача.
Това бе 12-а победа за Байерн от началото на сезона, а след нея баварците събраха 39 точки и се доближиха на 3 от лидера Борусия (Дортмунд), който утре гостува на РазенБалшпорт Лайпциг в дербито на кръга. Хофенхайм допусна пета загуба и засега остава седми с 25 точки.