Байерн потегли с класика в ШЛ

Баварците удариха с 3:0 Цървена звезда, но подпечата победата си в края

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Байерн Мюнхен постигна убедителна победа с 3:0 над Цървена звезда в Група В на Шампионската лига. Хората на Нико Ковач имаха голямо превъзходство и поведоха чрез Кингсли Коман в 34-та минута. След това домакините се скъсаха да пропускат пред вратата на Милан Борян, за да дойдат последните 10 минути на мача. Роберт Левандовски (80) успокои съотборниците си, а в добавеното време Томас Мюлер реши всичко. С този успех Байерн поведе убедително в групата с 3 точки, след като по-рано тази вечер Олимпиакос и Тотнъм завършиха 2:2. Дебют като титуляр за немците направи Филипе Коутиньо. Очаквано баварците бяха по-активният отбор от началото на срещата и опитваха с всички сили да вкарат ранен гол. Сърбите обаче се бранеха добре и не допускаха много слабости в защита. Първото по-сериозно положение се откри пред Филипе Коутиньо, който имаше възможност да покаже специалитета си - удар от границата на наказателното поле. Бразилецът обаче стреля над вратата. В 33-та минута Иван Перишич също получи добра възможност, но ударът му бе блокиран от защитник на гостите. Само минута по-късно хърватинът асистира за първия гол. Перишич проби по лявото крило и намери връхлитащия на скорост Кингсли Коман, който изпревари пазача си и с глава вкара за 1:0. Малко след това гол на Филипе Коутиньо бе отменен заради засада, а в продължението на първата част и Роберт Левандовски изпусна от изгодна позиция, след като Милан Борян спаси удара му.След почивката Байерн продължаваше да диктува играта и в 53-та минута Корентен Толисо бе изведен в наказателното поле, но стреля право в гредата. Две минути по-късно Борян отново показа висока класа. Бившият вратар на Лудогорец направи и невъзможното, за да спаси удар удар на Перишич. Баварците продължаваха да натискат, а Перишич и Левандовски отново не успяха да отбележат от изгодни позиции. В 78-та минута Звезда можеше да накаже пропуските на противника, след като Марко Марин бе изпуснат от бранителите на Байерн и стреля, но покрай вратата. Две минути по-късно интригата бе убита. Сърбите сбъркаха фатално на метри от вратата, а дебнещият Левандовски успя да се пребори с двама бранители и да чукне топката в мрежата за 2:0. В добавеното време на срещата Томас Мюлер довърши Звезда с трети гол. Тиаго Алкантара изпълни много хитро свободен удар и копна топката над стената, където дебнеше Мюлер. Нападателят намери кълбото от въздуха и оформи класиката.