Байерн прекъсна черната серия

Серж Гнабри с два гола за победата на баварците

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Байерн спря серията си от три поредни мача без успех в Бундеслигата и в 13 кръг се наложи с 2:1 като гост на Вердер. Серж Гнабри вкара два гола за баварците, които записаха победа в първенството за първи път от 27 октомври (2:1 срещу Майнц). Домакините от Бремен завършиха с намален състав.
Гнабри даде аванс на Байерн в 20-ата минута, когато беше точен при добавката на собствения си удар, който беше париран от Иржи Павленка.
Само десет минути по-късно Юя Осако изравни с глава, когато при центриране на Макс Крузе надскочи Жером Боатенг.
В 50-ата минута Гнабри върна аванса на гостите, когато засече центриране на Томас Мюлер отдясно. Това попадение се оказа победно за баварците.
В добавеното време Никлас Мойсандер от Вердер получи втори жълт картон и домакините завършиха мач в намален състав.
Успехът помогна на баварците временно да излязат на трето място в класирането с 24 точки, на една пред Айнтрахт (Франкфурт) и две пред РазенБалшпорт (Лайпциг), които имат мач по-малко. Вердер е осми с 18.