Байерн разби Аугсбург с 4:1

Баварците триумфират пет кръга преди края на сезона

Байерн победи убедително с 4:1 при визитата си на регионалния съперник Аугсбург и пет кръга преди края на сезона в Бундеслигата си осигури шеста поредна и рекордна 28-а шампионската титла на Германия.
Изненадващо домакините поведоха в 18-ата минута, когато Никлас Зюле си вкара автогол. В 32-ата минута обаче французинът Корентен Толисо изравни след асистенция на Йошуа Кимих, а шест минути по-късно колумбиецът Хамес Родригес направи обрата пълен след пас на Хуан Бернат.
След почивката футболистите на Юп Хайнкес продължиха да диктуват събитията на терена. В 62-ата минута холандецът Ариен Робен вкара трети гол във вратата на домакините, възползвайки се от подаване на Хамес Родригес. В 82-ата минута рожденикът Франк Рибери се появи в игра като резерва, а пет минути по-късно Сандро Вагнер оформи крайния резултат.
Така Байерн събра 72 точки и пет кръга преди края на шампионата е непоклатим от върха, гарантирайки си „Сребърната салатиера”. Аугсбург е 11-и с 36 точки.
Десет от последните 11 титли Байерн е печелил с победа в гостуване. Единственото изключение е сезон 2014/15, когато това се случи след домакински успех над Херта с 1:0 и загуба на следващия ден от страна на прекия конкурент Волфсбург с 0:1 в Мьонхенгладбах.
За последно баварците празнуваха спечелването на шампионска титла след успех на своя стадион преди 18 години. През сезон 1999/2000 баварците завоюваха 16-ата си титла след победа в последния кръг с 3:1 над Вердер на „Олимпиящадион”, възползвайки се от загубата на Байер (Леверкузен) по същото време при визита на Унтерхахинг. Оттогава Байерн не е празнувал титла директно след спечелен мач в Мюнхен и въобще не го е правил на открития през 2005 година „Алианц Арена”.