Барселона надви Алавес с 3:0

Аржентинецът с две попадения за класически успех срещу Алавес

Барселона срази у дома Алавес с класиката 3:0 на старта на новия сезон в испанската Примера дивисион. Лионел Меси (64, 9+2) и Филипе Коутиньо (83) реализираха попаденията за каталунците.
Усман Дембеле партнираше на Лионел Меси и Луис Суарес в атаката на домакините, а Филипе Коутиньо се появи като резерва. Футболистите на Ернесто Валверде очаквано доминираха през целия мач и въпросът бе кога ще падне първият гол. Това не се случи през първата част, в която пропуски направиха Меси, Жорди Алба, Луис Суарес и Дембеле, не успял да се разпише сам срещу вратаря на гостите. В 38-ата Лео Меси нацели напречната греда след великолепно изпълнен пряк свободен удар. Топката тупна на около педя пред голлинията.
На почивката Коутиньо се появи в игра на мястото на Нелсон Семедо. Пропуските на домакините продължиха обаче до 64-ата минута, когато Меси изпълни пряк свободен удар, пращайки топката под скочилите от стената футболисти право във вратата за 1:0. Две минути след това аржентинецът удари втора греда след техничен удар.
В 73-ата Луис Суарес пропусна сам срещу вратаря Пачеко, но десет минути по-късно Филипе Коутиньо удвои аванса на домакините с хубав удар. В последните секунди Меси (90+2) получи топката от Луис Суарес и с втория си гол в мача оформи крайния резултат.
Барселона гостува на Валядолид в следващия кръг, а Алавес приема Бетис.