Барселона победи Атлетико (Мадрид) с 2:0

Късни голове носят успеха на каталунците

Барселона предвкусва титлата в Примера след победа с 2:0 над прекия си конкурент за короната Атлетико (Мадрид). И двете попадения за каталунците паднаха в последните минути на зрелищния двубой на "Камп Ноу".
Суарес се разписа за днешния успех в 85-ата минута, а две минути по-късно Лео Меси оформи крайното 2:0.
Двубоят започна с осезаем натиск на домакините, които търсеха попадение още в ранните минути.
До такова не се стигна, но напрежението за гостите от Мадрид си каза думата и бурният Диего Коста получи директен червен картон за реплики към съдията в 28-ата минута.
До края на полувремето не се случи нищо кой знае колко интересно и двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.
Второто полувреме започна отново по-активно за "блаугранас", които вече имаха числено предимство.
Те натиснаха, но с пропуски пред вратата на Облак се отчетоха последователно Суарес, Меси и Малком.
Все пак здравата защита на Атлети се пропука в 85-ата минута. Суарес овладя около границата на наказателното поле и с много прецизен изстрел откри резултата.
Две минути по-късно Лео Меси реши всичко след индивидуален рейд и чудесен гол.
С успеха Барселона вече вижда титлата, тъй като се намира на първото място със 73 точки, притежавайки 11 повече от днешния си съперник, който е втори. На трето място е Реал (Мадрид) с 60 пункта.