Барселона победи Манчестър Юнайтед с 3:0

Каталунците сразиха "червените дяволи" с класира на "Камп Ноу"

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Барселона стартира мудно, но срази Манчестър Юнайтед с 3:0 четвъртфинален мач-реванш на Шампионската лига, игран на стадион "Ноу Камп". Така възпитаниците на Ернесто Валверде продължават напред с общ резултат 4:0.Момчетата на Оле Гунар Солскяер започнаха неочаквано смело и още в първата секунда Рашфорд нацели гредата. Британците продължиха да играят много стабилно и по нищо не личеше, че са гости, като те изпуснаха още няколко добри възможности.Четвърт час след началото обаче приказката за островитяните започна да рухва на парчета. Лео Меси откри резултата с левачката, а четири минути по-късно дублира аванса на своите с десния крак, като и двете попадения бяха реализирани извън пеналта. Нещо, което му се случи за първи път в ШЛ от 2010 година насам.След час игра Филипе Коутиньо изригна с чудесен изстрел извън наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл.Така Барселона се класира на полуфиналите в турнира за първи път от 2015 година насам, когато грабна и трофея. Във финалната четворка каталунците ще играят срещу Ливърпул или Порто.