Барселона победи Райо Валекано с 3:1

Шампионите изостанаха у дома срещу Райо Валекано, но биха с 3:1

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Барселона се поизпоти, но все пак победи Райо Валекано с 3:1 в среща от 27-ия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион "Ноу Камп".
Раул Де Томас изненадващо изведе "пчеличките" напред в резултата в средата на първото полувреме, но шест минути преди паузата Жерард Пике изравни с глава.
Дежурният голмайстор Лео Меси вкара отсъдената за нарушение срещу Нелсон Семедо дузпа малко след почивката и шампионите осъществиха пълен обрат. Голът на успокоението за "блаугранас" дойде чак в 82-ата минута, в която Луис Суарес сложи точка на спора.
Припомняме, че това е втори силен мач на Райо Валекано срещу Барса този сезон след паметната им среща през ноември, когато шампионите изоставаха с 1:2 до 87-ата минута, но стигнаха до много късен обрат.
Лидерът Барселона събра 63 точки и остана на седем пред преследвача Атлетико Мадрид. След шестата си поредна загуба Райо Валекано е предпоследен с 23 пункта.