Барселона разби Бетис с 5:2

Антоан Гризман с първи попадения на "Камп Ноу"

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Барселона се развихри в двубой от втория кръг на Примера диовисион и въпреки липсата на звездите Меси, Суарес и Дембеле, победи Бетис с 5:2.
Гостите поведоха с гол на Набил Фекир в 15-ата минута, след което Барселона започна да натиска, но така и не стигаше до попадение. То все пак падна преди почивката (41') и беше първо за Антоан Гризман на "Камп Ноу". Аситира му Серхи Роберто, като двамата повториха комбинацията и в 50-ата минута за 2:0.
В следващите 10 минути домакините решиха всичко след нови два гола, дело на юношата Карлос Перес и Жорди Алба. Между 77-ата и 79-ата минута двата тима си размениха по гол, като Артуро Видал вкара за 5:1, а Хоакин намали на 2:5.
След попадението на Видал треньорът на Барса Ернесто Валверде пусна в игра 16-годишната звезда на юношеския тим на каталунците Ансу Фати, превърнал се във втория най-млад играч с дебют за тима след Висенте Мартинес в сезон 1941-42. Новия Дембеле, както наричат Фати, дори можеше да се разпише, но ударът му мина покрай вратата.
Така Барса се изкачи с 10 места в таблицата и от последното 20-о място, вече е на 9-а позиция след първите два кръга.