Барселона разби Севиля с 4:0

Каталунците вече втори в Ла Лига след разгром с 4:0 на “Ноу Камп”

Барселона показа възходящата си форма с домакинска победа от 4:0 над Севиля. Както през седмицата срещу Интер (2:1), Луис Суарес отново отбеляза фамозен гол - този път със задна ножица. До почивката се разосаха още Артуро Видал (32) и Осман Дембеле (35), а през втората част Лионел Меси довърши гостите с четвърти гол. Севиля също имаше доста изгодни ситуации, но Люк Де Йонг направи няколко фрапантни пропуска. В края на мача Барса остана с двама по-малко на терена заради червени картони на дебютанта Ролан Араухо и Дембеле. С тази победа Барселона се изкачи до второто място в класирането с 16 точки, вече само на две зад лидера Реал Мадрид. Севиля е 6-ти с 13 точки. Треньорът на Барселона Ернесто Валверде реши да даде почивка на Антоан Гризман, а на неговата позиция много активно се включи Осман Дембеле. През първото полувреме обаче каталунците бяха много разконцентрирани в защита и заслужаваха да бъдат наказани, но нападателят на Севиля Люк Де Йонг нямаше ден. Холандецът започна пропуските си в 11-та минута, когато получи хубав пас от Лукас Окампос, но Тер Стеген спаси. Малко след това Де Йонг пробва и с глава, след като засече центриране от ъглов удар, но този път не уцели вратата. В 26-та минута отново Де Йонг бе на точното място след центриране на Окампос отдясно, засече топката с глава, но отново не успя да преодолее Тер Стеген. Така се стигна до 27-та минута, когато Луис Суарес показва как се вкарва. Нелсон Семедо центрира от крилото, а уругваецът засече топката с изящна задна ножица - 1:0 за Барселона. Докато се освестят, севилци допуснаха втори гол. В 32-та минута Артур пусна хитър пас към Артуро Видал, който от трудна ситуация успя да отклони топката зад Вацлик за 2:0. Любопитното при гола бе, че всеки един от футболистите на Барселона докосна топката, преди чилиецът да завърши. Само три минути по-късно Дембеле реши всичко с трети гол. При бърза контраатака французинът проби в наказателното поле, опита да “счупи кръста” на Даниел Карисо бранител и с хубав цалцов удар направи 3:0. В началото на второто полувреме Люк Де Йонг се “прояви” отново. Артур задържа излишно топката на границата на наказателното поле и бе притиснат. Фаул обаче нямаше, а Де Йонг остана сам срещу Тер Стеген. Холандецът обаче стреля в гредата. До края Барса контролираше нещата, а в 60-та минута Лео Меси опита да вкара един от типичните за себе си голове. Аржентинецът навърза половината отбор на Севиля и стреля по диагонала, но Вацлик отрази. В 68-та минута Дембеле също направи фрапантен пропуск. Французинът бе изведен по прекрасен начин от Видал, пое си добре топката, но от десетина метра фронтално срещу вратата стреля далеч от нея. Четвъртият гол обаче не закъсня, а негов автор бе Лео Меси. В 78-та минута аржентинецът изпълни по перфектен начин свободен удар и реализира 37-мият си гол на Севиля в 38 мача срещу андалусийци. До края най-интересното положение бе в 88-та минута, когато двама играчи на Барселона бяха изгонени с червени картони. Резервата Хавиер Ернандес се откъсна от защитата на домакините, а влезлият минути по-рано дебютант Ролан Араухо го фаулира на границата на наказателното поле. Араухо бе пратен под душовете, а заради спорове със съдията и Дембеле получи втори жълт картон и също напусна терена.