Беларус победи България с 2:1

Националите записаха трето поражение в световните квалификации

България загуби златен шанс за атака на баражите в европейските квалификации за Мондиал 2018. "Лъвовете" оцапаха пейзажа в група "А" с нелепа загуба 1:2 при гостуването си на Беларус, дошла след глупави грешки пред нашата врата.Домакините поведоха на "Арена Борисов" преди повичката от дузпа. Чорбаджийски нескопосано събори Лаптев в наказателното поле и Сиваков откри резултата. През второто полувреме нашите се хвърлиха в атака, но в края на мача отново получиха безумен гол. Савитски се изгаври с нашия вратар Николай Михайлов, вкарвайки с параболичен удар от над 20 метра.В самия край на мача Георги Костадинов върна един гол, но след дъжд качулка. След загубата и останалите резултатите в другите мачове от групата България остава на четвърто място в класирането и до голяма степен сдаде фронта за световното.