БЕЛГИЯ УНИЗИ ЕСТОНИЯ

БЕЛГИЯ ПОБЕДИ ЕСТОНИЯ С 8:1

Белгия се развихри и вкара цели 8 гола на Естония в четвъртия кръг от група Н на световните квалификации в зона Европа. Белгия победи с 8:1, като записа четвърти пореден успех и вече има 12 точки с впечатляващата голова разлика 21-1 на лидерската позиция.

Естонците пък останаха на предпоследното пето място във временното класиране в групата с 3 точки и вече актив 1 победи и 3 загуби.

С три попадение се отчете Дрис Мертенс, Ромелу Лукаку вкара два, а Мюние и Азар добавиха по един. Естонецът Аниер пък бе първият футболист в тези квалификации, вкарал във вратата на Белгия, чийто тим нямаше допуснат гол в първите си три мача.

Домакините тръгнаха ударно и още през първото полувреме поведоха с 3:0, но допуснаха и първо попадение в световните квалификации. Така след 45 минути игра водеха с 3:1.

Томас Мюние откри головата сметка за Белгия за 1:0 след като още в 8-ата минута оползотвори отличен пас от Яник Караско.

Четири минути по-късно домакините пропуснаха изгодна възможност, като Ромелу Лукаку успя само да изпрати топката в дясната греда. Малко по-късно и Ян Вертонген бе близо до нов гол, но стреля над гредата.

Вторият гол все пак падна в 16-ата минута, а негов автор бе Дрис Мертенс, разписал се за 2:0.

Нова възможност за Белгия бе пропиляна от Еден Азар в 21-ата минута, но в 25-ата Азар не сгреши и след пас от Мертенс, реализира за убедителното 3:0 срещу Естония.

Гостите обаче не бяха готови да се предадат и в 29-ата минута Тайо Тенисте пусна към Хенри Аниер, който вкара за 3:1. До края на полувремето белгийците можеха пак да увеличат аванса си, но удар на Дрис Мертенс прати топката край лявата греда на Естония

Нови три бързи гола след почивката направиха поражението на гостите разгромно. Белгийците се разписаха в 62-ата, 64-ата и 67-ата минута. Първо Ромелу Лукаку намери Яник Караско, който не сгреши за 4:1. Две минути по-късно и Дрис Мертенс стреля опасно, топката се отклони от Рагнар Клаван и влезе във вратата на Естония за 5:1.

Нови три минути трябваха на Белгия за следващото попадение, макар вратарят на гостите Микел Аксалу да отрази изстрел на Лукаку. Отново Мертенс се разписа след като прати топката край лявата греда на вратата на Естония за 6:1.

Гостите все пак можеха да вкарат още едно попадение, след като в 80-ата минута Герт Камс прати топката над гредата на Белгия.

Ситуацията обаче стана още по-тежка за естонците в следващите минути, тъй като само в рамките на пет – между 83-ата и 88-ата Ромелу Лукаку също записа името си сред голмайсторите. Лукаку остави безполощен вратарят Аксалу в 83-ата за 7:1, а в 88-ата предоля защитата на Естония и с чудесен удар реализира за внушителното 8:1