Бенфика разби Айнтрахт (Франкфурт) с 4:2

Португалският гранд надви Айнрахт (Франкфурт) и взе аванс преди реванша

Бенфика удареи гостуващия носител на Купата на Германия от миналата година Айнтрахт (Франкфурт) с 4:2 в зрелищен първи мач между тях от 1/4-финалите на Лига Европа.
Гостите останаха в намален състава още в 20-ата минута, когато Н‘Дика извърши нарушение за дузпа и получи директен червен картон. Жоао Феликс (21-дузпа) пък бе точен от бялата точка и даде аванс на домакините. Голмайсторът на Айнтрахт Лука Йович (40) изравни след асистенция на Анте Ребич, но португалците върнаха аванса си още преди края на първата част с ново попадение на Жоао Феликс (43).
След почивката Рубен Диас направи резултата 3:1 след асистенция на Жоао Феликс (54), който след това оформи хеттрика си след пас на Алекс Грималдо. Гонсало Пасиенсия (72) върна още едно попадение след подаване на Де Гузман и даде повече надежди за германския тим преди реванша след седмица.
Победителят от този сблъсък ще срещне полуфиналите Челси или Славия (Прага). „Сините“ от Лндон спечелиха трудно с 1:0 в първия мач като гости в чешката столица.