Берое надви Ботев (Враца) с 1:0

Мартин Камбуров разплака домакините

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Берое спечели с 1:0 гостуването на Ботев (Враца) след скандална дузпа, подарена от съдията Георги Кабаков. Автор на единственото попадение в мача от 19-ия кръг Първа лига стана Мартин Камбуров. Ветеранът реализира в 25-ата минута, което се оказа достатъчно за отбора от Стара Загора да се върне на победния път. В предишните два кръга Берое падна с 1:4 от Ботев (Пловдив) и с 0:1 от Черно море у дома.
За Камбуров това е 215-то попадение в родния елит. Кабаков отсъди дузпата за демонстративно падане на Вандерсон в наказателното поле на врачани. Бразилецът се строполи на земята без да е фаулиран от противник, подлъгвайки рефера. Така врачани бяха сериозно ощетени, а до края не успяха да намерят верния път към вратата на Душан Перниш.
След последния съдийски сигнал напрежението ескалира, като домакините дълго време бяха приклещили Кабаков и асистентите му, искайки им обяснение. Публиката на Ботев (Враца) през цялото време сипеше псувни и закани по адрес на рефера, а играчите на Берое бяха "обстрелвани" със снежни топки при прибирането им в съблекалнята.
Отборът на Сашо Ангелов oстава с 24 точки на осмото място в класиране. Берое събра 33 и се изкачи на четвъртото място.
Звездата Валери Божинов, който блесна с 4 гола в предишните три кръга, днес не можа да отбележи и отличната му серия беше прекъсната.