Бетис разби Сантандер с 4:0

Тимът от Севиля разби третодивизионния Сантандер

Бетис разби гостуващия третодивизионен тим Сантандер с 4:0 и с общ резултат 5:0 се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля. Тимът от Севиля бе спечелил с 1:0 при визитата си в първата среща.
На реванша в 32-ата минута Йон Андер от гостите си вкара автогол и даде преднина на домакините.
След почивката Арналдо Санабрия (59-дузпа), Серхио Леон (69) и Джован Ло Селсо (89) довършиха съперника. Бившият футболист на Барса, Порто и Фиорентина Кристиан Тейо асистира за последните две попадения.
Така Бетис се присъедини към отборите на Леванте, Валенсия, Атлетико Мадрид, Реал Мадрид, Валядолид, Жирона, Хегафе, Барселона, Спортинг Хихон, Севиля, Реал Сосиедад, Виляреал, Еспаньол и Атлетик Билбао, които вече се бяха класирали за следващата фаза.