Божинов се завърна с гол в Първа лига! Витоша и Ботев (Враца) с хикс

Нападателят вкара в 27-ата минута

Валери Божинов се завърна с гол в българския футбол. Звездата вкара за Ботев (Враца) при гостуването на Витоша (Бистрица), което завърши при резултат 1:1. За домакините пък точен бе Ивайло Лазаров (37).
Срещата започна по-добре гостите от Враца, които контролираха събитията на терена и определено имаха по-добрите ситуации.
В 24-ата минута бе първият по-сериозен шанс, при който Спас Георгиев получи страхотна възможност след разбъркване от корнер, но стреля в аут.
Няколко минути по-късно падна и първият гол на дебютанта Валери Божинов за Ботев (Враца). Нападателят вкара топката от границата на наказателното поле след чудесен пас от Петър Атанасов.
Веднага след гола пасив Витоша се активизира и стигна до изравняване 10 минути след попадението на Божинов. Голмайстор за "тигрите" бе Ивайло Лазаров. Той бе изведен сам срещу Красимир Костов и не сгреши.
До края на първата част по-сериозни положения нямаше и логично двата тима се оттеглиха при 1:1.
През втората част домакините излязоха пределно мотивирани и бързо поеха инициативата.
В 64-ата минута "тигрите" стигнаха до чудесна възможност, която обаче бе пропусната от Четин Садула. Нападателят получи страхотен пас от Иван Вълчанов, но стреля в аут.
След първоначалните силни минути за Витоша темпото на играта намаля значително, а двата отбора не успяха да създадат по-сериозни положения и логично завършиха при резултат 1:1.
Така това равенство отрежда на Витоша 8-ото място във временното класиране на Първа лига, като "тигрите" имат 10 точки. Гостите от Враца пък събират 8 пункта и заемат 10-ото място в първенството.