Болоня се спаси от изпадане след зрелищно реми на “Олимпико”

Двубоят завърши 3:3, като премина през зрелищни обрати

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Болоня си осигури оставането в Серия А и през новия сезон, след като спечели безценна точка при гостуването на носителя на Купата на Италия Лацио на “Олимпико” в двубой от предпоследния 37-и кръг. Двубоят завърши 3:3, като премина през зрелищни обрати. Болоня вече има в актива си 41 точки и е на 4 от зоната на изпадащите, където с шанс за спасение е единствено Дженоа. Застрашени от изпадане остават Фиорентина, Удинезе и Емполи, които ще се борят до последния кръг, в който Болоня приема Наполи в мач без значение и за двата отбора. С 59 точки Лацио пък е осми в класирането.Резултатът на Олимпико откри халфът на Лацио Хоакин Корея в 14-ата минута. Резултатът се запази до края на полувремето. След почивката гостите, които се бореха за спасението си, постигнаха пълен обрат с попадения на Андреа Поли и Матия Дестро в 50-ата и 51-ата минути. Бащош изравни в 59-ата, но Рикардо Орсолини отново изведе гостите напред. Десет минути преди края Сергей Милинкович-Савич изравни, а до края до нови попадения не се стигна.