Борусия Дортмунд победи Айнтрахт Франкфурт с 3:1

Борусия спечели с 3:1 след голове на Ройс, Сократис и Обамеянг

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Борусия Дортмунд срази Айнтрахт Франкфурт с 3:1 в среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига, побеждавайки този противник на свой терен за седми пореден път."Жълто-черните" направиха мечтан старт на двубоя, откривайки резултата след 120 секунди игра чрез Марко Ройс, който лекуваше мускулна контузия над един месец.Близо половин час след началния съдийски сигнал Марко Фабиан изравни с много красиво попадение от дистанция, но не след дълго Сократис върна аванса на своите с тупалка извън наказателното поле.В 86-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг ликвидира интригата, вкарвайки трети гол за рурци след подаване на Осман Дембеле. Дортмунд събра 53 точки на четвъртото място и дръпне с цели 10 на петия Херта. Айнтрахт е девети с 38 пункта.