Борусия (Дортмунд) победи Фрайбург с 2:0

Четвърта поредна победа за „жълто-черните“

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Борусия (Дортмунд) записа четвърта поредна победа и 13-и последователен мач без загуба в Бундеслигата, след като в 13 кръг спечели с 2:0 домакинството си на Фрайбург.
Марко Ройс даде аванс на „жълто-черните“ пет минути преди почивката. Той беше точен от дузпа, отсъдено за нарушение на Доминик Хайнц срещу Джейдън Санчо в наказателното поле.
Резервата Пако Алкасер реализира поредния си гол. Испанецът се разписа след асистенция на Лукаш Пишчек, който навърза няколко защитници преди да подаде на Алкасер в чиста позиция.
Борусия (Дортмунд) остава единственият отбор без загуба в Бундеслигата и с актив от 33 точки е лидер в класирането, на седем пред Борусия (Мьонхенгладбах), който е с мач по-малко. Фрайбург е 12-и с 14 точки.