Борусия Дортмунд разби Аугсбург с 5:1

Борусия разби Аугсбург с 5:1

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Борусия Дортмунд тръгна мощно в Бундеслигата с победа с 5:1 над Аугсбург у дома. Считаният за единствен конкурент на Байерн не повтори грешката на баварците и даде заявка за сериозна борба за титлата.Борусия започна лошо срещата и още в 29-ата секунда допусна гол. Мадс Педерсен беше оставен сам вляво и намери друг от новите в Аугсбург - Флориан Нийдерлехнер, който с лекота реализира за 0:1. Преднината им се задържа обаче само по-малко от 3 минути. Пако Алкасер изравни с изстрел от няколко метра, до който се стигна след неубедителна изява на вратаря Томаш Кубек.През второто полувреме играчите на Борусия Дортмунд се развихриха. Джейдън Санчо (51’) и Марко Ройс (57’) направиха резултата 3:1 в полза на домакините. След само 2 минути Алкасер се разписа за втори път и направи резултата 4:1.Последното попадение бе дело на дебютанта Юлиан Брант в края на двубоя.