Борусия обърна Байерн и даде сериозна заявка за титлата

"Жълто-черните" с 3:2 срещу "баварците" на "Сигнал Идуна Парк"

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Борусия (Дортмунд) даде сериозна заявка за титлата в Бундеслигата, след като съумя да обърне настоящия шампион Байерн (Мюнхен) и спечели с 3:2 на своя "Сигнал Идуна Парк", като по този начин дръпна на "баварците" със 7 точки на върха. За успеха на "жълто-черните" в срещата, която бе от 11-ия кръг на първенството, се разписа на два пъти Марко Ройс (26 - дузпа, 67), както и намиращият се в перфектна форма Пако Алкасер (74). На "баварците" пък на два пъти преднина бе давал бившият ас на Борусия Роберт Левандовски (26, 53)
Срещата започна подобаващо за подобно дерби, като положенията пред двете врати заваляха. Първото такова се откри пред Марко Ройс в 10-ата минута, като крилото на "жълто-черните" не отправи най-добрия изстрел, а Нойер се намеси успешно.
Отговорът на Байерн не закъсня и в 17-ата минута Франк Рибери се оказа на страхотна позиция, но стреля много встрани.
Все пак преднина в срещата взеха "баварците" в 26-ата минута, когато Левандовски наказа бившия си тим с глава след пас на Гнабри.
В 33-ата минута Рибери отново имаше добра възможност, но страхотно спасяване направи Марвин Хитц.
Второто полувреме започна вихрено и още преди да са изминали и 5 минути Борусия получи право да изпълни дузпа след нарушение на Мануел Нойер срещу Марко Ройс. Именно потърпевшият застана зад топката и отбеляза хладнокръвно - 1:1.
Само няколко минути по-късно отново Левандовски вкара, а попадението отново дойде с глава, с което Байерн взе нова преднина от 2:1.
След новото изоставане Борусия вдигна оборотите и започна да създава положения пред вратата на "баварците", но гол падна в тяхната врата. Отново точен бе Левандовски, но неговото попадение бе отменено заради засада. Повторенията показаха, че ситуацията е спорна.
В 67-ата минута се случи логичното, предвид показаното на терена и Дортмунд изравни за втори път, като голмайстор отново бе Марко Ройс, който вкара много красиво попадение.
Байерн изпадна в амок, а след брилянтна контраатака за "жълто-черните" нов гол вкара намиращият се в прекрасна форма Пако Алкасер, който направи резултата 3:2.
В последните секунди на срещата  Левандовски вкара нов гол в срещата, но той правилно бе отменен заради засада и така Дортмунд запази преднината си и триумфира в дербито.
След успеха Борусия (Дортмунд) остава едноличен лидер с 27 пункта, като подгласник вече му е съименника от Мьонхенгладбах, които изостават на 4 точки. Байерн пък е трети с актив 20 пункта на третото място, но още утре може да бъде изместен от него при успех на Лайпциг над Байер (Леверкузен).