Борусия отказа РБ Лайпциг

Аксел Витсел носи успеха на "жълто-черните"

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Борусия (Дортмунд) спечели дербито от 18-ия кръг на Бундеслигата срещу РБ Лайпциг с 1:0. В герой за "жълто-черните", които бяха гост в срещата, се превърна Аксел Витсел, отбелязал в 19-ата минута.
Срещата на "Ред Бул Арена" бе двуостра, като в самото начало лидерът в Бундеслигата бе отборът, който диктуваше случващото се на терена.
В крайна сметка Борусия стигна до гол в 19-ата минута, когато след центриране от корнер, най-съобразителен се оказа Витсел, който отбеляза с бомбен шут.
След подновяването на играта головите възможности отново не бяха кой знае колко, но повечето все пак бяха на сметката на "жълто-черните".
В заключителните минути на срещата "златната" резерва на Дортмунд Пако Алкасер нацели греда, като това бе и всичко в срещата.
Така Борусия събра 45 точки в актива си и е на шест пред втория Байерн. Лайпциг от своя страна е четвърти с 31 пункта.