Ботев (Гълъбово) изхвърли тим от efbet Лига и е на четвъртфиналите

"Тигрите" обаче не успяха да запазят преднината си, а напротив

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Втородивизионният Ботев (Гълъбово) взе скалпа на елитния Витоша (Бистрица) с 2:1 в заплетен двубой от турнира за Купата на България. В герой за тима от Гълъбово се превърна юношата на Левски Ерай Карадайъ, който вкара и двата гола в мрежата на Кристиян Кацарев. Първото полувреме предложи позиционна игра и логично не донесе голове на зрителите. Веднага след почивката Атанас Кабов откри резултата за гостите от Бистрица. "Тигрите" обаче не успяха да запазят преднината си, а напротив. Десетина минути преди края Карадайъ изравни, а в последните секунди на редовното време нападателят матира отбора на Енгибар Енгибаров с второ попадения. Така играчите от Гълъбово вече са сред последните осем в надпреварата.