Ботев (Пловдив) е последният полуфиналист за Купата на България

"Канарчетата" триумфираха срещу "моряците"

Ботев (Пловдив) е последният полуфиналист за Купата на България! "Канарчетата" подчиниха по драматичен Черно море след дузпи (1:1 в 90-те минути). В редовното време гол за домакините вкара Доре (52'), а за гостите изравни Минчев (79').
След успеха "жълто-черните" се присъединиха към ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Септември, като и четирите тима очакват жребия, който ще се тегли по-късно днес.
Двубоят започна с ранен шанс за домакините, които треснаха греда в 10-ата минута. Вутов центрира прекрасно за Доре, но той бе спрян от напречния стълб.
В минутите до края на първата част нищо по-интересно не се случи, като играта се водеше предимно в центъра на терена.
Второто полувреме започна чудесно за "канарчетата", които бяха по-активния отбор. В 52-ата минута те стигнаха до гол. Васил Шопов центрира към Доре, който от трудна позиция отбеляза с глава за 1:0.
След попадението домакините натрупаха още по-голяма увереност и натиснаха своя съперник, търсейки втори гол, с който да решат двубоя. Такъв обаче падна в тяхната врата.
В 79-ата минута Мартин Минчев финтира бранители на Ботев, след което стреля, прокарвайки топката между краката на Даниел Кайзер за 1:1.
До края на редовното време "канарчетата" бяха отборът, който търсеше победата, но те така и не стигнаха до нов гол. Така се стигна до продължения.
И в първото продължение "жълто-черните" стартираха по-активно, търсейки гола.
Две идентични ситуации се откриха пред бранителя Кристиан Димитров, който обаче не успя да отбележи, правейки пропуски.
Във второто продължение нямаше нищо по-интересно и така се стигна до дузпи.
При наказателните удари футболистите на "канарчетата" показаха доста по-добра концентрация и триумфираха с 3:1.