Ботев (Пловдив) надви Верея с 2:0

"Канарчетата" спечелиха срещу Верея

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Ботев (Пловдив) записа лесен успех с 2:0 над Верея в среща от предпоследния кръг на Първа професионална лига. В герой за “канарчетата” се превърна Стивън Петков, който заби и двете попадения в мрежата на гостите от Стара Загора.
Срещата започна добре за домакините, които през първите 10 минути изцяло контролираха играта, но първата опасност бе пред вратата на Даниел Кайзер, който бе тестван от Валери Домовчийски. Атакуващият футболист на "сините" стреля много силно, но стражът на "канарчетата" се намеси на ниво.
В 29-ата минута Бризола намери на фланга Филип Филипов, който центрира перфектно в наказателното поле, където бе Стивън Петков. Таранът с глава не остави шанс на младия вратар на Верея. В 34-ата минута Диого Кампос бе намерен от Фелипе Бризола с успореден на голлинията пас, но пропусна отблизо.
В 57-ата минута Милен Танев проби отляво, след което центрира по земя в наказателното поле, където бе Радослав Терзиев, който се хвърли на шпагат и изби топката към собствената си врата, но Кайзер показа отличен рефлекс, избивайки в ъглов удар.
В 63-ата минута Стивън Петков заби своя 15-и гол от началото на сезона. Той вкара хубав гол с пета в мрежата на Наумов.
Пет минути преди края на срещата Тодор Неделев опита да изненада Наумов от пряк свободен удар, но ударът му мина над гредата.