Ботев (Пловдив) сложи край на тежката си серия

"Канарчетата" ликуват в Русе

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Ботев (Пловдив) сложи край на тежката си серия от двубои без победа и надделя като гост на Дунав в Русе с 2:1. Бразилецът Фернандо Виана се разписа на два пъти за "канарчетата", а за домакините точен бе Ахмед Ахмедов от дузпа в края на срещата. Тимът на Ферарио Спасов доигра мача с 10 човека, след като Джонатан получи директен червен картон при ситуацията за наказателния удар на домакините.Пловдивчани сложиха край и на продължилата повече от година серия без успех като гост.В 13-ата минута Ботев (Пд) поведе в с първия си точен удар. Фернандо Виана отбеляза второто си попадение във втори пореден мач. Основна заслуга за гола има Александър Тонев, който центрира добре в наказателното поле, а бразилският нападател на празна врата не пропусна да се разпише.
Второто полувреме започна повече от добре за Ботев. "Канарчетата" успяха да удвоят преднината си още в 49-ата минута, като отново Александър Тонев намери Фернандо Виана, който с хубав удар прониза Дунав.
В 85-ата минута Дунав получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Джонатан Перейра срещу Кавалканте. Фаулът бе извън наказателното поле, но реферът прецени друго и посочи бялата точка. Играчът на Ботев бе бе изгонен, а Ахмедов реализира. За повече обаче домакините нямаха време.
Така Ботев събра 13 точки и зае 10-ото място. Дунав има същият актив, но е на 12-а позиция.