Ботев (Враца) победи Ботев (Пловдив) с 3:0

Ботев (Враца) разби Ботев (Пловдив), "канарчетата" с четвърта поредна загуба

Ботев (Враца) стъжни още повече живота на Ботев (Пловдив) и Желко Петрович, побеждавайки с класическото 3:0 в срещата от 12-ия кръг нa efbet Лига. И трите попадения бяха вкарани от бивши играчи на "канарчетата", които сега защитават екипа на врачани. Петър Атанасов се разписа два пъти, след като преди това Даниел Генов бе открил резултата.
В 33-ата минута Едерт Кардосо беше изгонен с директен червен картон и "жълто-черните" останаха с 10 човека. Това улесни задачата на тима на Сашо Ангелов, който надигра съперника и заслужено се поздрави с успеха. Врачани са девети в класирането с 12 точки, докато "канарчетата" остават предпоследни с едва 9 точки след 12-ия кръг.
Toва беше четвъртата поредна загуба на Ботев (Пд) в първенството. Феновете на "канарчетата" вече не издържат и отново призоваха за махането на Желко Петрович от треньорския пост.
"Желко вън!", скандираха бултрасите по време на мача във Враца.
Голямата звезда на домакините Валери Божинов трябваше започне титуляр, което щеше да му е за първи път този сезон, но получи травма на загрявката и беше заменен от Симеон Мечев.
Избраниците на Сашо Ангелов започнаха по-активно срещата, като Доминик Янков пропусна добра възможност в началото. Ботев (Пловдив) отвърна с удар на Кристиян Димитров. Най-добрата възможност за "жълто-черните" дойде в 22-ата минута, когато Александър Тонев центрира отдясно, последва изпълнение на Лазар Марин, но Краси Костов спаси.
В 33-ата минута Даниел Генов се откъсна сам срещу Янко Георгиев, а Кардосо го фаулира на границата на наказателното поле. Съдията Николай Йорданов го изгони с директен червен картон и пловдивчани останаха в намален състав.
Малко преди почивката рожденикът днес Валери Домовчийски пропусна изгодно положение.
В началото на втората част Сашо Ангелов смени левия защитник Ангел Лясков с Мирослав Будинов, засилвайки нападателната мощ. Петър Атанасов влезе в 54-ата минута на мястото на Даниел Гаджев и се включи много силно. Натискът на домакините стана по-силен и в 67-ата минута Ботев (Враца) поведе. Доминик Янков подаде с глава към Петър Атанасов отдясно, който центрира към връхлитащия Даниел Генов и той реализира за 1:0. Попадението беше трето за Генов от началото на първенството в efbet Лига.
След това домакините стигнаха до още два гола. Вкара ги Петър Атанасов, който направи 2:0 в 71-ата минута след хубаво двойно подаване с Домовчийски, а четири минути по-късно отново се разписа. Атанасов пое топката след подаване на Генов и я пусна покрай Янко Георгиев, пращайки я покрай вратаря за 3:0.